משמש


חנות יד שניה, משמש, נפתחה בגזר לפני כחודש.

mishmesh-logoהכל התחיל לפני כעשר שנים. בקבוץ גזר נפתח ה"קחתן", מקום אליו אפשר להביא את מה שכבר לא צריכים בבית וממנו אפשר לקחת מה שנחוץ. כנראה שמקור המושג קחתן בעיתון "העיר" התל אביבי, עליו השלום, שמדור הקחתן שלו נפתח בשנות השמונים (כשחלק מאיתנו, חברי קיבוץ גזר, היו עדיין שנקינאים מובהקים והרעיון לעזוב את העיר לטובת איזה ישוב ספר נידח נראה הזוי). כמו הקחתן של עיתון "העיר" כך גם הקחתן של גזר: מטרתו - לעודד מיחזור. ואכן, עשינו זאת: תכשיטים, בגדים, כלים שכבר היו בשימוש אצל מישהו במשך שנים, מצאו דרכם לקחתן, ונחטפו במהירות. השימוש במילה: קחתן הפך לפועל, והתחילו להשמע משפטים כגון: "אתה לא זקוק לסיר הזה? אז תקחתן אותו!" או : השמלה קטנה עליך? קחתני אותה!". השנים חלפו, אנשים התרגלו לרעיון ה"יד השניה" והתגבשה קבוצת קליינטים קבועים שהלכה וגדלה. בהדרגה הבנו שנחוץ ארגון מחדש, והחלטנו לפתוח את משמש.

העולם זקוק למשמש. עולמנו הולך ומתמלא בחפצים שאינם מתכלים, וכולנו ממשיכים לרוץ לחנויות לקנות חדשים. חנות משמש ממשיכה את דרכו של הקחתן: לעודד שימוש חוזר בבגדים, כלים, אביזרים שונים. להחזיר לשימוש רהיטים ישנים, כלי מטבח, תקליטים וספרים. מה שלא נחוץ יותר בביתו של אחד מאיתנו- יהיה בשימוש אצל מישהו אחר. סיסמתנו היא: הפחיתו נסיעות לקניונים, בואו למשמש. אצלנו תמצאו כל מה שנחוץ: בגדי תינוקות, צעצועים, כלי מטבח, תמונות ומסגרות, ואפילו חנוכיות!

mishseshאנחנו נבדוק ונמיין את כל מה שתביאו לחנות. כל מה שנמכור ייתן למי שהביא אותו זיכוי בחנות. במשמש אנו שומרים על רמת מחירים נמוכה ביותר! 5 שקלים לחולצה או גופיה, 10 שקלים למכנסיים או ז'קט. החל מהשבוע יש לנו פטיפון ותקליטים ונוכל להנעים לקונים במוזיקה. למשמש תוכניות להמשך: מתוכנן בית קפה שיהיה המשך טבעי של החנות.
עדכון אחרון ( שלישי, 17 אפריל 2012 08:38 )